16:58

ÇOK ŞÜKÜR İYİYİZ :)

Çok zor bir hafta geçirdim ama iyiyim nihayetinde, yerleşip kalan öksürük ve baş ağrısı haricinde.... Bir de iştahsızlık var ki en sevdiğim şeyleri bile ağzıma süremiyorum. Bir buçuk aydır bir iyi bir kötüyüm derken çok ihmal ettim kendimi bu koşuşturmaca içinde. Kendime de çok kızdım bu bir hafta içinde. Pazartesi günü başladı herşey, işyerinde odamda iki tane petek olmasına rağmen bir türlü ısınamıyorum deyip durdum ve montla gezdim bütün gün meğer ateşim varmış, iş yetiştireceğim ya o gün doktora gitmedim. Ertesi gün mü? Yine yetiştirmem gereken işler var ya!!! yine montla dolaştım ortalarda 38.5 derece ateşle. Yine farkında değildim daha doğrusu bu işleri yapmadan çıkamazsın hülya diye telkin verdim kendime. Çok lazım ya ...
En sonunda da çarşamba günü yataktan kalkamaz hale geldim, bir üşüme bir halsizlik göz kapaklarıma kadar ağrıyordu yani düşünün. Doktora attım kendimi hemen ve farenjit teşhisi koydu, bir iğne vereceğim sonra antibiyotiğe devam edeceksin dedi. İğne ne güzel bir tane diye sevinirken iğne o biçim bir iğne çıktı. Öbür tarafa gittim geldim ama gerekliydi demek ki.... İğneyi acilde vuruldum önce penisilin testi yaptılar, sonra iğneyi vuruldum fakat 15-20 dakika abartısız öbür tarafa gittim geldim. Hayatımda böyle iğne görmedim, daha önce de penisilin vuruldum fakat hiç böyle olmamıştım. İğneyi vurulur vurulmaz bir mide bulantısı, kalp çarpıntısı,göz kararması ve kulak zonklaması oldu ki tarif edilemez. Yerimden kalkamadım.
Geçti sonra kendiliğinden.
Şu an daha iyiyim...
Ardayı da aynı gün doktora götürdük ve bronşit dedi doktor, ayrıca bir kulağında hafif iltihap varmış, günlerce yemek yemedi ve hasta halimle sürüne sürüne peşinde gezdim. İlaçları kullandıkça düzelmeye başladı.
İyiyiz yani bikinileri de unutmadım ama hastalıklar izin vermedi akşama inşallah fotolar evde...

0 yorum: